Poradnik moskitiery2017-10-06T11:15:35+00:00

Poradnik – moskitiery

 

Która moskitiera najlepiej sprawdzi się moim domu czy biurze?

W naszej ofercie znajdą Państwo 5 opcji moskitier. Wszystkie rozwiązania wstępnie przedstawimy poniżej aby móc dostosować moskitierę do aktualnych potrzeb

Rodzaje moskitier:

Ramkowe

Moskitiera ramkowa to najbardziej popularna i ekonomiczna wersja moskitiery. To produkt stały z możliwością szybkiego demontażu. Delikatna siatka i prosta konstrukcja z pewnością pomogą w ochronie przed owadami

Drzwiowe

Kolejna moskitiera to opcja drzwiowa z możliwością uchylania moskitiery na zasadzie skrzydła okiennego. Zawiasy ze sprężynami automatycznie domykają moskitierę do magnesów po wyjściu. Tak więc dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba martwić się o zamykanie za sobą siatki.

Rolowane

Moskitiery rolowane występują w dwóch opcjach – zwijane poziomo i pionowo. Najczęstszym rozwiązaniem dla tego rodzaju jest montaż nad glif okna dachowego. Moskitiera jest bardzo sprawny systemem, jednak przy większych powierzchniach ze względu na pracę sprężyny zalecamy zastosowanie moskitiery plisowanej lub przesuwnej. Zaleta tej siatki to łatwa możliwość schowania jej w pełni w kasecie.

Plisowane

Moskitiera plisowana to kolejna blokada dla insektów. Siatka po zsunięciu zwija się w harmonijkę. System charakteryzuje się lekkim działaniem i prostą konstrukcją. Łatwość zamykania i otwierania, możliwości gabarytowe stawiają moskitierę plisowaną na wyższej pozycji niż moskitiera rolowana. Zaleta tej siatki to także łatwa możliwość schowania jej w pełni w kasecie.

Przesuwne

Ostania z możliwości to moskitiera przesuwna. Moskitiera ta stosowana jest na bardzo duże przeszklenia z możliwościami ujęcia kilku ramek siatki działających na kilku torach działania.

Jeżeli poniższy poradnik nie pomógł w pełni w wyborze produktu zachęcamy do kontaktu. Z pewnością pomożemy w doborze odpowiedniej roletki, żaluzji, plisy czy innej osłony okiennej.

Inne nasze poradniki

Poradnik – osłony wewnętrzne czy zewnętrzne?
Poradnik – osłony zewnętrzne
Poradnik – osłony wewnętrzne
Poradnik – pergole i markizy